- Wszystkie
- Aktualności
- Blog
- Promocje
Hirsutyzm – jakie badania warto wykonać? Nadmierne owłosienie u kobiet – diagnostyka.
Nadmierne owłosienie u kobiet sprowadza się do jego dwóch typów: hirsutyzmu i hipertrychozy. Do ilościowej oceny nasilenia hirsutyzmu przede wszystkim wykorzystuje się skalę Ferrimana – Gallweya. W diagnostyce nadmiernego owłosienia u kobiet bardzo ważne jest jego właściwe rozpoznanie, czy mamy do czynienia z hirsutyzmem czy hipertrychozą. Dlatego też na początku tego procesu ogromną rolę odgrywa dokładnie zebrany wywiad i badanie przedmiotowe, uzupełnione laboratoryjnym i obrazowym (np. obraz policystycznych jajników w badaniu ultrasonograficznym).
Nadmierne owłosienie u kobiet – jakie są przyczyny? Hirsutyzm – co to znaczy?
Nadmierne owłosienie w życiu kobiety to często najtrudniejsze wyzwanie, z jakim przystało jej się zmierzyć, dlatego dobrze jest poznać jego przyczyny. Stanowi ono nie tylko o poczuciu estetyki, ale przede wszystkim – komforcie i samopoczuciu na co dzień. Często słyszymy, że „wszystko wróci do normy, gdy tylko hormony się ustabilizują”. Niestety rzeczywistość bywa inna, a problem sam się nie rozwiąże. Tkanka, która raz zaczęła produkować włosy, będzie kontynuowała ten proces nawet po „unormowaniu hormonów”, zostawiając nas z poczuciem bezsilności i frustracji. Nie warto więc czekać, bo rozwiązanie problemu jest w zasadzie na wyciągnięcie ręki:)
Pielęgnacja skóry zimą.
Nasza skóra zimą wymaga szczególnej dbałości. Mróz, niskie temperatury, ogrzewane, a przez to wysuszone powietrze w pomieszczeniach, w których przebywamy na co dzień, powodują, że staje się ona niedostatecznie nawilżona, matowa, szara i ściągnięta. Pojawiają się liczne podrażnienia, ubytki w barierze ochronnej skóry, a na jej powierzchni – dodatkowe konsekwencje spierzchnięcia w postaci łusek lub powracający rumień. Mroźne powietrze może wyrządzić więcej krzywd niż nam się wydaje…Podczas mrozów skóra traci ponad dwa razy więcej wody niż latem! Poznaj 5 zasad prawidłowej pielęgnacji skóry zimą.
Problematyczna skóra szyi i dekoltu.
Wyjątkowa delikatność tych partii zwykle przysparza wiele kłopotów w kwestii doboru odpowiedniej pielęgnacji domowej. Jest przewlekle eksponowana na działanie światła (i nie chodzi tu tylko o letnią opaleniznę), cieńsza, mniej elastyczna, ma słabo wykształconą tkankę podskórną więc przede wszystkim powinniśmy zadbać o to żeby między skórą twarzy, a szyi i dekoltu nie powstało charakterystyczne odcięcie.
Marzec – miesiącem Kobiet w Klinice Urody MediKos!
Umawiając się w marcu na zabieg wraz z drugą Kobietą – koleżanką, mamą, siostrą czy córką, obie otrzymacie voucher na następny zabieg, który uprawnia do 20% rabatu od aktualnych cen terapii kosmetologicznych.
Jak prawidłowo pielęgnować skórę okolicy oczu?
Jak delikatna i wymagająca właściwej opieki jest okolica oka tak niezwykle ważna powinna być prawidłowa jej pielęgnacja. Przede wszystkim polega ona na zapobieganiu powstawania pierwszych oznak starzenia w postaci zmarszczek, a później ich wygładzeniu, jak również utrzymaniu odpowiedniego stopnia nawilżenia, zachowaniu właściwej elastyczności, jędrności i sprężystości skóry.
Bezpieczny zabieg elektroepilacji
Elektroepilacja to jedyna metoda trwałej epilacji, która w przeciwieństwie do powszechnych zabiegów depilacji laserowej (należy pamiętać, że depilacja laserowa wyłącznie czasowo redukuje niechciane włosy), wykorzystując impuls elektryczny prądu, całkowicie usuwa włosy, niezależnie od stopnia jego zabarwienia (włos: siwy, blond, rudy, ciemny), jego siły (meszek włosowy także) i fototypu skóry Klienta.
Stymulator tkankowy czy wypełniacz – co wybrać?
Wykorzystajmy właściwości i siłę działania preparatów w zabiegach medycyny estetycznej, poprzez zastosowanie stymulatorów tkankowych i odświeżmy ją od podstaw. Przywróćmy odpowiednie nawilżenie, doskonałą elastyczność i gęstość. Pobudźmy procesy naprawcze, regeneracji i działajmy w pełni z widocznymi oznakami starzenia.
Peeling kwasowy latem – czy to bezpieczny zabieg?
Warto wiedzieć, że także w kwestii peelingów kwasowych bardzo dużo uległo zmianie. Powstały te, które całkowicie bezpiecznie i bez ryzyka na nasilone reakcje i zaczerwienienia skóry, możemy wykorzystać w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych nawet wtedy, kiedy promienie słoneczne operują zdecydowanie bardziej intensywnie.
Zamykanie naczynek i usuwanie rubinków – elektrokoagulacja czy laser?
Na początek warto przytoczyć kilka informacji o tym, czym są popękane/rozszerzone naczynka i rubinki, zanim przejdziemy do najskuteczniejszych metod ich usuwania. Teleangiektazje lub zwane inaczej – pajączki naczyniowe