Feugiat nulla facilisis at vero eros et curt accumsan et iusto odio dignissim qui blandit praesent luptatum zzril.
+ (123) 1800-453-1546
info@example.com

Related Posts

Jak prawidłowo pielęgnować skórę okolicy oczu?

 

Okolica oka wraz z ich oprawą to jeden z najważniejszych elementów urody. Odpowiednio zadbane, podkreślają nasze piękno i dodają twarzy wyjątkowego blasku. W tym miejscu skóra jest bardzo cienka. Ma zaledwie 0,5mm grubości. Dla porównania, w innych partiach może osiągać nawet 2mm. Ze względu na swą anatomiczną budowę, cechuje ją delikatność i wrażliwość na działanie czynników zewnętrznych i wewnętrznych, a także szybka i znacząca uległość na zachodzące procesy starzenia. Tak więc wszystkie nasze czynności w okolicy oka powinny być wykonywane subtelnie i bez niepotrzebnego efektu rozcierania i rozciągania. W tym przypadku szczególną uwagę należy zwrócić na kwestię pielęgnacji, zarówno tej odbywającej się w warunkach domowych jak i gabinetu kosmetologii. Tutaj skóra niezwykle łatwo ulega podrażnieniom i reakcjom alergicznym.

Najczęstsze dolegliwości skóry okolicy oka.

Nie rzadko spotykanym problemem zarówno oczu jak i skóry wokół nich jest pieczenie i zaczerwienienie, nadmierna suchość, szybko postępująca widoczność zmarszczek (tzw. „kurze łapki”), nadwrażliwość na działanie różnych substancji aktywnych zawartych w kosmetykach lub produktach do makijażu. Dla wielu osób ogromny dyskomfort stanowią zasinienia pod oczami (tzw. „cienie”) lub opuchlizna powiek górnych i/lub dolnych czyli obrzęki – potocznie zwane „workami”.

Jak wpłynąć na stan skóry wokół oczu?

Jeśli naszą cechą charakterystyczną okolicy oczu od zawsze były zasinienia lub opuchnięcia powiek, trudno mówić o możliwości ich całkowitej eliminacji. Zapewne są uwarunkowane genetycznie. Podobną trudność stanowią choroby jak atopowe zapalenie skóry czy łuszczyca, których na dzień dzisiejszy nie da się po prostu wyleczyć, a mają znaczący wpływ również na delikatną skórę wokół oka. Często jednak jesteśmy w 100% świadomi co nas uczula lub nasila wrodzone dolegliwości, a jednak ciągle powielamy nasze błędy. Zawsze warto pamiętać o:

  • niekorzystnych warunkach pogodowych jak: wiatr, mróz czy nadmierna ekspozycja na promienie słoneczne,
  • długotrwałej pracy przy monitorach czy przebywaniu w pomieszczeniu klimatyzowanym i ze sztucznym oświetleniem.

Nerwowość, brak snu, notoryczne uczucie zmęczenia, niewłaściwe odżywianie także negatywnie odznaczają swoje piętno na skórze w tej okolicy.

Jak dbać o skórę wokół oczu?

Jak delikatna i wymagająca właściwej opieki jest okolica oka tak niezwykle ważna powinna być prawidłowa jej pielęgnacja. Przede wszystkim polega ona na zapobieganiu powstawania pierwszych oznak starzenia w postaci zmarszczek, a później ich wygładzeniu, jak również utrzymaniu odpowiedniego stopnia nawilżenia, zachowaniu właściwej elastyczności, jędrności i sprężystości skóry. Nałożenie więc tylko kremu do twarzy nie będzie nigdy wystarczające.

Niezależnie od pory dnia czy nocy, zawsze należy pamiętać aby przed pójściem spać, dokładnie usunąć makijaż preparatem, który przynosi ulgę, komfort i dokładnie oczyści powiekę górną, dolną jak i rzęsy. Czynność ta wymaga dużej delikatności i precyzji, a przy tym unikania ruchów pocierania i rozciągania skóry. Użyty płyn micelarny, mleczko, oliwka czy olej zawsze powinien być dodatkowo zmyty wodą z kosmetykiem domywającym ewentualne pozostałości makijażu i reszty zanieczyszczeń. Po kolejno zastosowanej tonizacji, przychodzi czas na preparat w postaci serum, koncentratu lub ampułki, celem wzmocnienia efektu pielęgnacji jaki chcemy końcowo uzyskać. Po jego wchłonięciu nakładamy krem dedykowany wyłącznie okolicy oka, na bazie którego dodatkowo możemy wykonać delikatny – oklepujący masaż skóry. Raz w tygodniu taki codzienny rytuał uzupełniamy maską w postaci żelu, płatu lub obecnie bardzo lubianych przez Klientów – płatków pod oczy.

Skóra okolicy oka wymaga specjalnej troski.

Skóra wokół oczu jest bardzo cienka, wrażliwa, często bardzo płytko unaczyniona, wiotka i szybko ulega procesom starzenia. Potrzebuje więc odpowiednio dobranych preparatów do codziennej pielęgnacji o szerokim spektrum i skuteczności działania. Warto sięgać po te, których składniki aktywne pozwolą na intensywne nawilżenie, regenerację, odżywienie, ujędrnienie, zapobieganie powstawaniu zmarszczek, a także ich późniejsze spłycanie. W przypadku zasinień lub obrzęków – minimalizujące te dolegliwości.

Absolutnym mitem jest stwierdzenie, że kosmetyki na okolicę oka powinno się stosować nie szybciej niż po 35-roku życia. Wręcz przeciwnie! Im szybciej tym lepiej – oczywiście zawsze uwzględniając potrzeby naszej skóry. Dodatkowo wspomagajmy się zabiegami oferowanymi przez gabinety kosmetologiczne. Możliwości na obkurczenie naczyń limfatycznych, zmniejszenie worków pod oczami, przywrócenie właściwego poziomu nawilżenia, aktywne odżywienie, wygładzenie powstałych linii mimicznych czy lekki lifting – na chwilę obecną jest naprawdę dużo. Za regularność i odpowiednią troskę, skóra Twojej okolicy oka z pewnością odwdzięczy się promiennym i długo młodym wyglądem.

 

Agnieszka Wiszniewska,

Ekspert kosmetologii twarzy i ciała,

Klinika Urody MediKos.

Masz pytanie?

Zapraszamy do kontaktu z nami