Mezoterapia igłowa – zabiegi na ciało
Mezoterapia igłowa – zabiegi na ciało – boskie ciało!
Ściśle celuje dostarczając odpowiednie składniki aktywne w takie problematyczne miejsca jak: okolice piersi, ramiona, dłonie, pośladki, uda, brzuch, ale mało inwazyjnie i nie wymagając długiego okresu rekonwalescencji pozabiegowej od Pacjenta. W niechirurgiczny sposób, dzięki śródskórnym iniekcjom, pomaga uzyskać wspaniałe efekty w terapii przywracającej właściwą kondycję, odpowiedni stopień nawilżenia, napięcia i ujędrnienia skóry. Gwarantuje szybkie i widoczne rezultaty terapii cellulitu i rozstępów o różnym stopniu nasilenia zmian.
Mezoterapia igłowa w zabiegach na ciało wymaga podania preparatu znacznie głębiej niż w przypadku skóry twarzy, szyi czy dekoltu. Napina, wygładza i ujędrnia nawet głębokie warstwy skóry. Długotrwale ją nawilża i uelastycznia. Działa naprawczo i regenerująco, przywracając i utrzymując właściwą jakość i gęstość skóry poddanej zabiegowi. Idealna do stosowania w obrębie całego ciała, a szczególnie polecana dla osób po ciąży lub po znacznej utracie wagi oraz przy lokalnej (okolice kolan, przedramion, podbródka) lub rozległej wiotkości skóry (np. brzuch, uda).
Zdecydowanie silniejsza w działaniu niż mezoterapia mikroigłowa. Może być wykonywana o każdej porze roku przy zachowaniu zasad właściwego postępowania pozabiegowego.
Daje możliwość osiągnięcia spektakularnych efektów również w połączeniu ze specjalistycznymi terapiami, indywidualnie dobranymi do potrzeb skóry np. z wykorzystaniem dermatologicznego resurfacingu skóry (terapie pHenomen).
Cena: od 400zł
W przypadku zastosowania technologii łączącej różne formy terapii (np. zabiegi pHenomen) koszt zabiegu ustalany jest indywidualnie.
- terapia skóry dotkniętej cellulitem i/lub zmianami takimi jak: blizny czy rozstępy – o różnym stopniu nasilenia,
- skóra poluźniona, wiotka, charakteryzująca się brakiem właściwego napięcia i elastyczności,
- zmiany powstałe w następstwie znacznej utraty masy ciała i po ciąży,
- w terapii łączonej z innymi zabiegami (np. dermatologicznym resurfacingiem skóry – zabiegi pHenomen) celem intensyfikacji działania użytych składników aktywnych,
- podtrzymywanie efektów innych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej.
Zabieg poprzedzony konsultacją z ekspertem kosmetologii twarzy i ciała, który decyduje o kwalifikacji. Nie wymaga specjalnego przygotowania w domu.
Podczas zabiegu wykonuje się śródskórną iniekcję bezpośrednio w miejsce docelowe niewielkich dawek substancji leczniczych i odżywczych (w tym nieusieciowanego kwasu hialuronowego, kofeiny, DMAE, witaminy B5 czy mikroelementów), dostosowanych do potrzeb skóry Pacjenta, dzięki czemu nie ulegają utlenieniu, wykazują 100% zakładanej skuteczności, a przez to także przewidywalności w kwestii swojego działania. Takie kontrolowane podanie preparatu poprzedzone jest znieczuleniem miejscowym kremem znieczulającym, a w przypadku braku tolerancji na składniki znieczulenia – po schłodzeniu skóry – celem eliminacji bądź znaczącego obniżenia doznań bólowych. Dodatkowo wywołane iniekcjami „uszkodzenia” skóry, pobudzają ją do samoregeneracji i produkcji potrzebnych w tym wypadku naturalnych substancji.
Wykorzystanie metody igłowej w szczególności w połączeniu z inną terapią (np. dermatologiczny resurfacing skóry) w jednym zabiegu może spowodować powstanie delikatnego podrażnienia skóry zaraz po sesji gabinetowej, a czasem zasinień czy krwiaków, które w krótkim czasie ustępują.
- redukcja cellulitu,
- wygładzenie i napięcie skóry,
- głębokie nawilżenie i uelastycznienie skóry,
- znaczne spłycenie głębokości widocznych rozstępów,
- poprawa jakości i gęstości skóry.
Istnieje możliwość wykonania zabiegu o każdej porze roku.
zabieg może wymagać krótkiego okresu rekonwalescencji .
Zaleca się:
- stosowanie rekomendowanych przez eksperta kosmetologii twarzy i ciała, produktów do pielęgnacji domowej,
- nie korzystać z basenu, sauny, solarium, siłowni – w pierwszej dobie po zabiegu,
- unikać kontaktu ze zwierzętami i małymi dziećmi.
Dodatkowo:
- zmienić pościel do spania na świeżą,
- zmienić ręcznik do osuszania skóry poddanej zabiegowi bądź korzystać przez kilka dni po zabiegu wyłącznie z ręczników jednorazowych, papierowych.
- ciąża i okres karmienia piersią – laktacja,
- alergia na składniki użyte w zabiegu,
- cukrzyca (względnie),
- miejscowe stany zapalne (infekcje bakteryjne i wirusowe),
- skóra źle tolerująca iniekcje,
- przyjmowanie w ciągu kilku ostatnich dób leków przeciwzakrzepowych, niesterydowych leków przeciwzapalnych (np. Aspiryna, Acard),
- choroby krwi (anemia, małopłytkowość),
- skłonność do bliznowacenia,
- opryszczka w stanie aktywnym,
- terapia p/nowotworowa i aktywne choroby nowotworowe – min. 2 lata po skończonej terapii,
- choroby autoimmunologiczne (choroby w autoagresji) – choroba Gravesa Basadova, zapalenie tarczycy typu Hashimoto (nieleczone), stwardnienie rozsiane, nużliwość mięśni, reumatoidalne zapalenie stawów, twardzina, zespół Sjogrena, zespół przewlekłego zmęczenia, gościec mięśniowo – ścięgnisty,
- epilepsja,
- spożywanie alkoholu przed zabiegiem,
- depresja (nieleczona),
- skóra bardzo naczyniowa – kwalifikuje ekspert kosmetologii.
Masz pytanie?
Zapraszamy do kontaktu z nami