Feugiat nulla facilisis at vero eros et curt accumsan et iusto odio dignissim qui blandit praesent luptatum zzril.
+ (123) 1800-453-1546
info@example.com

Related Posts

Wolumetria twarzy – lifting wolumetryczny – młodzieńczy wygląd

Wolumetria twarzy Gdynia, w którym podaje się kwas hialuronowy to jeden z najczęściej wybieranych zabiegów medycyny estetycznej przez naszych Pacjentów, zarówno kobiet jak i mężczyzn.

Z upływem czasu skóra człowieka staje się zdecydowanie mniej elastyczna i wiotka. Ulega naturalnym procesom jej starzenia, których efektem końcowym jest brak objętości i gęstości, uwydatnienie zmarszczek. Niekorzystnej zmianie poddaje się także owal twarzy. Lifting wolumetryczny i odpowiednio podany preparat na bazie usieciowanego kwasu hialuronowego (poddanemu opatentowanemu procesowi stabilizacji) pozwala na natychmiastowe i całkowicie naturalne z wyglądu – modelowanie twarzy (korekcie ulega owal twarzy). Przywraca jej sprężystość i oczekiwany, zdecydowanie bardziej młodzieńczy wygląd. Wolumetria twarzy zmniejsza problem bruzd i zmarszczek, nadaje odpowiednią sprężystość (wpływ na włókna kolagenu i elastyny skóry) i elastyczność skóry.

Ten niechirurgiczny i nieinwazyjny zabieg medycyny estetycznej, którego najczęściej bazę stanowi kwas hialuronowy, wygładza zmarszczki i bruzdy, a przede wszystkim umożliwia opracować problem, w którym znacząco opadają policzki (uwydatnienie lub modelowanie kości policzkowych, modelowanie/wypełnianie policzków) lub mamy do czynienia z nieregularnymi (asymetryczny owal) rysami twarzy (modelowanie twarzy, brody, korekta linii żuchwy i owalu twarzy) czy skórą wiotką w okolicach oczu i skroni (wypełnianie widocznych zagłębień skóry). Uzupełnia utraconą objętość tkanki podskórnej, nadaje skórze odpowiednią elastyczność i napięcie, wynikającą z wieku Pacjenta lub specyficznej anatomii twarzy.

Efekt zastosowanego zabiegu: wolumetria twarzy (bazę najczęściej stanowi kwas hialuronowy), widoczny jest już po pierwszym spotkaniu w gabinecie medycyny estetycznej i utrzymuje się w zależności od naturalnych predyspozycji Pacjenta (wieku, stanu zdrowia), stosowanej – rekomendowanej pielęgnacji domowej oraz trybu Jego życia – od 12 do czasem 18 miesięcy! Przebiega niezwykle szybko i dość komfortowo w odczuciach. Podczas wykonywanej wolumetrii, Pacjent może odczuwać dość charakterystyczne wrażenie rozpierania w trakcie podania odpowiedniego preparatu z użyciem kwasu hialuronowego.

Wszystkie preparaty wykorzystywane w zabiegach liftingu wolumetrycznego na twarz (wolumetria twarzy) podobnie jak wypełniacze na zmarszczki, odznaczają się najwyższą jakością, dzięki czemu gwarantują absolutne bezpieczeństwo i skuteczność zastosowanej terapii w naszym gabinecie medycyny estetycznej.

Cena: od 1100zł

 • uwydatnienie lub modelowanie kości policzkowych,
 • modelowanie policzków/wypełnianie policzków,
 • modelowanie brody,
 • wypełnianie zagłębień tkanki w okolicach skroni,
 • korekta linii żuchwy,
 • korekta owalu twarzy, nadanie symetrii twarzy.

Przebieg terapii medycyny estetycznej, w której ma być użyty kwas hialuronowy celem wolumetrii twarzy, zawsze poprzedza konsultacja z ekspertem medycyny estetycznej w naszym gabinecie. Specjalista decyduje o kwalifikacji Pacjenta. Konkretyzuje objawy i wskazania do zastosowanej metody terapii skóry. Wyklucza wszelkie możliwe przeciwwskazania (głównie przez zastosowanie kwasu hialuronowego). Dobiera odpowiedni produkt w zależności od efektu końcowego i wskazania. Wolumetria twarzy/lifting wolumetryczny na twarz, wykonywany na bazie kwasu hialuronowego celem wypełnienia odpowiednich partii twarzy (policzki, broda, skronie, linia żuchwy), nie wymaga od Pacjenta specjalnego przygotowania w domu.

podczas wolumetrii twarzy dokonuje się głębokiego podania odpowiednio dostosowanego do potrzeb Pacjenta preparatu np. na bazie usieciowanego kwasu hialuronowego celem bezpiecznego i skutecznego przywrócenia utraconej objętości tkanek podskórnych i ich wypełnienia, wygładzenia skóry i poprawy jej jakości lub korygowaniu rozmaitych „defektów” – niezależnie od wieku. Takie kontrolowane podanie/wypełnianie, poprzedza znieczulenie miejscowe kremem znieczulającym. W przypadku braku tolerancji na składniki znieczulenia stosuje się „schłodzenie skóry” – celem eliminacji bądź znaczącego obniżenia doznań bólowych podczas zabiegów.

 

W trakcie iniekcji, jakie oferuje medycyna estetyczna, Pacjent może odczuwać charakterystyczne wrażenie rozpierania w miejscach podania preparatu. Zabieg wolumetrii na twarz może spowodować delikatne zaczerwienienie skóry, a czasem pojawienie się zasinień, krwiaków, delikatnych obrzęków, rumienia czy tkliwości, które w krótkim czasie ustępują.

 

Zastosowany celem liftingu wolumetrycznego preparat na wolumetrię czy korektę owalu twarzy, bardzo rzadko może wywołać reakcje alergiczne zarówno w dniu sesji gabinetowej jak i później.

W zależności od zakresu wypełnienia, zabieg wolumetrii na twarz trwa zwykle od 15 do 40 minut.

 • wygładzenie, nawilżenie i uelastycznienie skóry, redukcja zmarszczek,
 • nadanie objętości i wypełnianie tkanki poddanej zabiegowi: wolumetria twarzy (spłyceniu ulegają zmarszczki i bruzdy w obrębie opracowywanej partii twarzy),
 • poprawa konturu twarzy, wyostrzenie planowanych konturów twarzy – wolumetria twarzy – młodzieńcza objętość,
 • pobudzenie naturalnych procesów regeneracyjnych skóry.

W zależności od indywidualnych predyspozycji, jakim odznacza się organizm Pacjenta, efekt sesji gabinetowej: wolumetria twarzy – utrzymuje się od 12 do 18 miesięcy. Na jego wpływ mogą mieć takie czynniki jak: wiek, stan zdrowia, tryb życia oraz stosowanie się do zaleceń pozabiegowych, rekomendowanych przez specjalistów naszego gabinetu w Gdyni – Klinice Urody MediKos.

 

Efekty zabiegu: wolumetria twarzy – widoczne są natychmiast po wykonanej sesji gabinetowej i w zasadzie nie wymagają żadnej rekonwalescencji. W miejscu iniekcji może być odczuwalna większa tkliwość.

Istnieje możliwość wykonania zabiegu wolumetrii na twarz o każdej porze roku.

zabieg: wolumetria twarzy może wymagać krótkiego okresu rekonwalescencji, jeśli pojawią się drobne krwiaczki oraz tkliwość w miejscu jego podania.

Zaleca się:

 • stosowanie rekomendowanych przez eksperta medycyny estetycznej, produktów do pielęgnacji domowej po zabiegu wolumetrii,
 • nie korzystać z basenu, sauny, solarium (w tym silnego nasłonecznienia), siłowni – w pierwszej dobie po zabiegu wolumetrii,
 • unikać kontaktu ze zwierzętami i małymi dziećmi.

Dodatkowo:

 • zmienić poszewkę na poduszce na świeżą,
 • zmienić ręcznik do osuszania skóry poddanej zabiegowi wolumetrii twarzy bądź korzystać przez kilka dni po zabiegu wyłącznie z ręczników jednorazowych, papierowych.
 • ciąża i okres karmienie piersią – laktacja,
 • alergia na składniki użyte w zabiegu,
 • cukrzyca (względnie) – zabieg wolumetrii podobnie jak wypełniacze zmarszczek i bruzd z reguły mogą być wykonywane,
 • miejscowe stany zapalne skóry (infekcje bakteryjne i wirusowe),
 • skóra źle tolerująca iniekcje,
 • przyjmowanie w ciągu kilku ostatnich dób leków przeciwzakrzepowych, niesterydowych leków przeciwzapalnych (np. Aspiryna, Acard),
 • choroby krwi (anemia, małopłytkowość),
 • skłonność do bliznowacenia,
 • opryszczka w stanie aktywnym,
 • terapia p/nowotworowa i aktywne choroby nowotworowe – zabieg wolumetrii z kwasem hialuronowym może być wykonany min. 2 lata po skończonej terapii,
 • choroby autoimmunologiczne (choroby w autoagresji) – choroba Gravesa Basadova, zapalenie tarczycy typu Hashimoto (nieleczone), stwardnienie rozsiane, nużliwość mięśni, reumatoidalne zapalenie stawów, twardzina, zespół Sjogrena, zespół przewlekłego zmęczenia, gościec mięśniowo – ścięgnisty,
 • epilepsja,
 • spożywanie alkoholu przed zabiegiem wolumetrii kwasem hialuronowym,
 • depresja (nieleczona) – w większości przypadków zabieg wolumetrii kwasem hialuronowym może być wykonany,
 • skóra bardzo naczyniowa – kwalifikują specjaliści medycyny estetycznej. W większości przypadków zabieg wolumetrii z podaniem kwasu hialuronowego może być wykonany.

Masz pytanie?

Zapraszamy do kontaktu z nami