Mezoterapia Mikroigłowa / Roller
Mezoterapia mikroigłowa/roller – idealna kondycja Twojej skóry
Jedna z najpopularniejszych i niechirurgicznych metod intensywnej rewitalizacji i stymulacji skóry, dzięki wykorzystaniu unikalnej technologii pulsujących, sterylnych i jednorazowych igieł. Pozwala dostarczyć skoncentrowane składniki odżywcze z ominięciem bariery naskórka w całkowicie bezpieczny i kontrolowany sposób, nawet na głębokość skóry właściwej. Uruchamia naturalne mechanizmy obronne skóry i jej zdolność do samoregeneracji. Intensyfikuje syntezę włókien kolagenowych i elastynowych, a także kwasu hialuronowego. Doskonała w zabiegach na twarz i ciało. Idealna w przypadku niwelowania takich niedoskonałości skóry jak: cellulit, blizny, rozstępy czy przebarwienia. Wykorzystywana w specjalistycznych terapiach łączonych, np. z mikrodermabrazją, dermatologicznym resurfacingiem skóry twarzy (terapie pHenomen) czy masażem podciśnieniowym na ciało. Polecana w zabiegach na szyję, dekolt, biust, ramiona, dłonie, brzuch, uda, pośladki czy skórę głowy. Pozwala na szybki powrót do codziennych obowiązków bez potrzeby przebycia długiej rekonwalescencji. Efekty terapii widoczne są już po pierwszym zabiegu.
Cena: od 150zł
- w przypadku zastosowania roller’a do ceny zabiegu należy doliczyć koszt 100zł,
- w przypadku zastosowania technologii łączącej różne formy terapii (np.mikrodermabrazja) koszt zabiegu ustalany jest indywidualnie.
- w terapii łączonej z innymi zabiegami (np. dermatologicznym resurfacingiem skóry – zabiegi pHenomen) celem intensyfikacji działania użytych składników aktywnych,
- skóra młoda w ramach profilaktyki anty – aging,
- skóra cienka, wiotka, bardziej wrażliwa,
- doskonała w trudno dostępnych miejscach, takich jak okolice oczu i ust,
- skóra odwodniona i wymagająca odżywienia,
- skóra dojrzała, pokryta siecią zmarszczek i bruzd, poluźniona, wymagająca poprawy ogólnej kondycji,
- przebarwienia różnej etiologii i stopniu nasilenia,
- blizny (potrądzikowe, pooperacyjne, pooparzeniowe),
- cellulit i rozstępy.
Zabieg poprzedzony konsultacją z ekspertem kosmetologii twarzy i ciała, który decyduje o kwalifikacji. Nie wymaga specjalnego przygotowania w domu.
Działający miejscowo, niechirurgiczny zabieg medyczny, który polega na wprowadzeniu poprzez mikronakłucia bezpośrednio do skóry właściwej, substancji regenerujących i odżywczych celem maksymalizacji ich skuteczności działania. Wywołane iniekcjami „uszkodzenia” skóry, pobudzają ją do samoodnowy i naturalnej produkcji w tym celu potrzebnych substancji. Mezotrapię mikroigłową wykonuje się urządzeniem wyposażonym w sterylny kartridż z ultracienkimi igłami umożliwiającymi otrzymanie mikrokanalików o głębokości od 0,2 mm do 3,5 mm (kontrola głębokości iniekcji), którymi przenikają składniki aktywne użytego preparatu, dobranego w zależności od opracowanej partii twarzy lub ciała, a także niedoskonałości z jaką skóra się boryka. Charakteryzuje się wysoką efektywnością, bezpieczeństwem oraz komfortem dla Pacjenta podczas krótkiej sesji gabinetowej. Niewielkie prawdopodobieństwo wystąpienia krwiaków i/lub siniaków.
Wykorzystanie metody mezoterapii mikroigłowej i mikrodrmabrazji w jednym zabiegu w towarzystwie składników aktywnych mocno stężonych może spowodować delikatne podrażnienie skóry zaraz po sesji gabinetowej, które w krótkim czasie ustępuje.
- stymulacja włókien kolagenowych i elastynowych,
- widoczne spłycenie bruzd i zmarszczek, lifting skóry,
- przywrócenie właściwego nawilżenia,
- poprawa gęstości i elastyczności skóry,
- wygładzenie skóry i zwężenie porów,
- spłycenie blizn,
- ogólne rozświetlenie i redukcja przebarwień,
- wygładzenie powierzchni skóry i zmniejszenie widoczności rozstępów.
Istnieje możliwość wykonania zabiegu o każdej porze roku.
- zabieg może wymagać krótkiego okresu rekonwalescencji, szczególnie w przypadku terapii łączonych. Zaleca się:
- stosowanie rekomendowanych przez eksperta kosmetologii twarzy i ciała, produktów do pielęgnacji domowej,
- nie korzystać z basenu, sauny, solarium, siłowni – w pierwszej dobie po zabiegu,
- unikać kontaktu ze zwierzętami i małymi dziećmi,
- nie wykonywać makijażu zaraz po zabiegu.
- ciąża i okres karmienia piersią – laktacja,
- alergia na składniki użyte w zabiegu,
- cukrzyca (względnie),
- miejscowe stany zapalne (infekcje bakteryjne i wirusowe),
- skóra źle tolerująca iniekcje,
- przyjmowanie w ciągu kilku ostatnich dób leków przeciwzakrzepowych, niesterydowych leków przeciwzapalnych (np. Aspiryna, Acard),
- choroby krwi (anemia, małopłytkowość),
- skłonność do bliznowacenia,
- opryszczka w stanie aktywnym,
- terapia p/nowotworowa i aktywne choroby nowotworowe – min. 2 lata po skończonej terapii,
- choroby autoimmunologiczne (choroby w autoagresji) – choroba Gravesa Basadova, zapalenie tarczycy typu Hashimoto (nieleczone), stwardnienie rozsiane, nużliwość mięśni, reumatoidalne zapalenie stawów, twardzina, zespół Sjogrena, zespół przewlekłego zmęczenia, gościec mięśniowo – ścięgnisty,
- epilepsja,
- spożywanie alkoholu przed zabiegiem,
- depresja (nieleczona),
- skóra bardzo naczyniowa – kwalifikuje ekspert kosmetologii.
Masz pytanie?
Zapraszamy do kontaktu z nami