Feugiat nulla facilisis at vero eros et curt accumsan et iusto odio dignissim qui blandit praesent luptatum zzril.
+ (123) 1800-453-1546
info@example.com

Related Posts

Zamykanie naczynek Gdynia – elektrokoagulacja – powiedz: STOP! naczynkom

Doskonała dla skór twarzy i ciała z problemem naczyniowym. Bezinwazyjna, zdecydowanie bardziej precyzyjna w stosunku do zabiegów wykonywanych poprzez laserowe zamykanie naczynek, a w szczególności tych, wykonywanych w obrębie twarzy. W 100% skutecznie i trwale usuwa/zamyka zmiany takie jak: teleangiektazje (sieć popękanych naczynek krwionośnych/rozszerzone naczynka), naczyniaki gwiaździste, rubinki (naczyniaki płaskie) czy plamki Campbell’a. Ze względu na charakterystykę zmian, proces zamykania naczynek często wymaga kilku sesji zabiegowych. Komfortowa w odczuciach dla Pacjenta i bezpieczna. Prawie bezbolesna podczas trwania zabiegu i zamykania naczyń i mniejszych naczynek. Nie pozostawia trwałych śladów w postaci blizn. Przebarwienia pozabiegowe nie stanowią żadnego ryzyka po wykonanej elektrokoagulacji. Daje natychmiastowe rezultaty (częściowe lub całościowe efekty zabiegu widoczne już podczas jednej wizyty Pacjenta w gabinecie) i nie wymaga zastosowania środków znieczulających podczas trwania zabiegu zamknięcia naczynek. Wykorzystuje zaawansowaną technologię prądu o bardzo wysokiej częstotliwości, który za pośrednictwem izolowanej, cieniutkiej igły pozwala w komfortowych warunkach i prawie bezboleśnie „uszkodzić” termicznie (zamienia energię prądu w energię cieplną) rozszerzone naczynia/zmiany o podłożu naczyniowym, dzięki czemu ulegają one uszczelnieniu i trwałemu zamknięciu. W porównaniu, kiedy zabieg wykonany jest poprzez laser, zamykanie naczynek Gdynia metodą elektrokoagulacji ta druga uznawana jest od wielu lat za NAJSKUTECZNIEJSZĄ i NAJBEZPIECZNIEJSZĄ formę, nawet w przypadku, gdy skórę charakteryzuje wzrost wrażliwości na działanie czynników zewnętrznych i wewnętrznych, a do usunięcia kwalifikują się np. bardzo delikatnie rozszerzone naczynka/popękane naczynka.

Cena: od 140zł,

  • popękane naczynka/rozszerzone naczynia – teleangiektazje,
  • wszelkie zmiany naczyniowe, a w tym: naczyniaki gwiaździste, rubinki, plamki Campbell’a – zlokalizowane w obrębie twarzy i ciała,
  • wszelkie zmiany naczyniowe, z którymi tradycyjne zabiegi zamykania naczynek (metody zamykania naczynek oparte na technologii laserowej) nie dały rezultatu.

Elektrokoagulacja Gdynia zawsze poprzedzona jest wcześniejszą konsultacją z ekspertem kosmetologii twarzy i ciała, który decyduje o kwalifikacji do zabiegu, a szczególnie w sytuacji, kiedy ma dotyczyć miejsca, gdzie uprzednio zastosowano laserowe zamykanie lub terapie medycyny estetycznej. Jeśli Pacjenta charakteryzuje duży wzrost wrażliwości skóry, zamykanie naczynek/obkurczenie naczynek lub usuwanie zmian o podłożu naczyniowym tą metodą można wykonać po wcześniej zaaplikowanym znieczuleniu (szczególnie dotyczy to naczyń zlokalizowanych na skórze twarzy: policzki, nos, okolice oczu; szyi czy dekoltu). Zabiegi nie wymagają specjalnego przygotowania w domu. Nie mniej jednak, podobnie jak w różnych terapiach medycyny estetycznej czy tam, gdzie w procesie zamykania naczynek przy wykonaniu zabiegu wykorzystano laserowe zamykanie naczynek, na 24h przed elektrokoagulacją Gdynia Pacjent zobligowany jest ograniczyć wszystkie działania mające wpływ na krzepliwość krwi (w tym: korzystanie przed zabiegiem z gorących kąpieli czy z solarium, których stosowanie prowadzi do rozszerzenia naczyń i rozrzedzenia krwi), a także całkowicie wykluczyć spożywanie:

  • kawy/herbaty,
  • pikantnych potraw,
  • alkoholu,
  • tytoniu,
  • aspiryny.

Ponadto jeśli u Pacjenta umawiającego się na wizytę elektrokoagulacji, problemem okazuje się być słaba krzepliwość krwi i przyjmuje on doustnie jakikolwiek koagulant w postaci leku bądź suplementu, a lekarz prowadzący nie zaleca jego odstawienia na 24h przed zabiegiem, podczas którego wykonuje się usuwanie naczynek bądź zmian o podłożu naczyniowym, kosmetolog dyskwalifikuje możliwość przystąpienia do terapii . Wyklucza się także osoby korzystające równocześnie z takich zabiegów jak:

  • mikrodermabrazja,
  • peelingi medyczne lub terapia z witaminą A (w tym kremy i inne produkty do pielęgnacji domowej, gdzie bazę stanowią retinoidy),
  • laser/IPL (w tym laserowe zamykanie naczynek oraz laserowe usuwanie nadmiernego owłosienia – jeśli zabiegi mają dotyczyć delikatnych pajączków na nogach),
  • zabiegi medycyny estetycznej (w tym laser) prowadzone w obrębie twarzy lub ciała, dokładnie w tych miejscach, w których miałoby być wykonywane zabiegi zamknięcia naczynek – wymagają wcześniejszej konsultacji z lekarzem prowadzącym.

Miejsce poddane usunięciu niedoskonałości naczyniowych (np. delikatnych pajączków na nogach), gdzie wykonuje się laserowe zamykanie naczynek lub elektrokoagulację, musi być zawsze wolne od wszelkich: infekcji, uszkodzeń skóry czy opryszczki w stanie aktywnym. Produkty stosowane zewnętrznie na skórę, których głównym składnikiem aktywnym jest nagietek, powinny być odstawione przed zabiegiem.

W przypadku zmiany wzbudzającej wątpliwość eksperta kosmetologii twarzy i ciała, Pacjent zawsze odsyłany jest na badanie dermatologiczne celem dokładnej analizy miejsca, które miałoby być poddane zabiegowi.

Podczas zabiegu w zależności od usuwanej niedoskonałości skóry i wskazania, przy wykonaniu elektrokoagulacji ekspert kosmetologii twarzy i ciała (kosmetolog) korzysta z ultraszybkiej częstotliwości radiowej i przy pomocy jednorazowej, sterylnej i przede wszystkim izolowanej, cieniutkiej igły – koaguluje zmiany o podłożu naczyniowym (w tym np. rozszerzone naczynia skóry dekoltu), dzięki czemu następuje ich obkurczenie, a następnie zwłóknienie. Niemal bezbolesne w odczuciu, zamykanie odbywa się bez konieczności nakłuwania, a w miejscu przyłożenia igły dochodzi do „przepuszczenia” impulsu elektrycznego w wyniku czego może powstać po kilku dniach od wykonania zabiegu, malutki strupek, którego nie należy zdrapywać, ale pozwolić mu samoczynnie odpaść. Usuwanie takich zmian poprzez wykorzystanie metody elektrokoagulacji powoduje, że zastosowane zabiegi nie narażają na dodatkowy przepływ prądu przez cały organizm człowieka co ma ogromne znaczenie w przypadku wystąpienia ewentualnych chorób ukrytych.

 

Bezpośrednio po zabiegu w miejscu usuwanej niedoskonałości skóry może pojawić się delikatne podrażnienie, ale zazwyczaj znika samoistnie po kilku godzinach, więc nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji czy skomplikowanego procesu leczenia pozabiegowego. Powstały ewentualny odczyn skóry podobny jest do tego, kiedy zamykanie zmian naczyniowych wykonuje się stosując popularny laser (laser delux). Opalenizna nie jest tutaj przeciwwskazaniem, ale osoba poddająca się elektrokoagulacji naczynek nie powinna opalać się zaraz po zabiegu ani stosować produkty do pielęgnacji domowej, których bazę stanowią retinoidy (pochodne witaminy A).

Likwidacja wybranych niedoskonałości skóry – usunięcie zmian o podłożu naczyniowym (w tym: delikatne pajączki; rozszerzone naczynka w obrębie twarzy i ciała; rubinki, plamki Campbell’a zlokalizowane na skórze twarzy i ciała).

Przed każdym zabiegiem, kosmetolog przygotowuje indywidualnie opracowany program elektrokoagulacji rekomendując właściwą ilość poszczególnych sesji gabinetowych, w połączeniu z odpowiednią pielęgnacją domową zapewniając w ten sposób wysokie standardy w zakresie ostatecznych rezultatów całej terapii oraz zaspokojenia oczekiwania Pacjenta.

Istnieje możliwość wykonania terapii gabinetowej o każdej porze roku.

Zabieg nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji. Podobnie jak w przypadku, kiedy zostało zastosowane laserowe zamykanie naczynek czy jakiekolwiek zabiegi medycyny estetycznej, w miejscu poddanym sesjom elektrokoagulacji zaleca się stosowanie wyłącznie rekomendowanych przez eksperta kosmetologii twarzy i ciała, produktów do pielęgnacji domowej – w tym kremu z filtrem na dzień (SPF) aby była zagwarantowana właściwa ochrona skóry oraz możliwość jej szybkiej regeneracji . Chociaż sama opalenizna nie jest przeciwwskazaniem, Pacjent nie powinien się nadmiernie opalać ani w trakcie trwania terapii ani po jej zakończeniu. Niewskazane jest spożywanie alkoholu, stosowanie kosmetyków kolorowych przez 24h po zabiegu, opalanie w solarium, a także wykonywanie ćwiczeń fizycznych i korzystanie z gorących kąpieli czy sauny (przez 7 dni).

  1. Choroby ciężkie i/lub zakaźne:
    • – nowotwór,
    • – zapalenie wątroby,
    • – AIDS,
    • – padaczka,
    • – hemofilia,
    • – choroby serca.
  2. Zaburzenia krążenia:
    • – ciąża,
    • – miażdżyca,
    • – zapalenie żył, zakrzepica,
    • – obrzęk,
    • – żylaki,
    • – choroba Reynauda,
    • – trądzik różowaty,
    • – długotrwałe krwawienia,
    • – rumień,
    • – znamiona naczyniowe (tzw. plamy winne),
    • – Zbyt wysokie/niskie ciśnienie.
  3. Zaburzenia:
    • – cukrzyca (cukrzyca monitorowana przez lekarza prowadzącego wymaga jego pisemnej zgody na wykonanie zabiegu bez względu czy rekomendowany jest laser czy elektrokoagulacja),
    • – anemia,
    • – obniżenie poziomu elektrolitów we krwi w przypadku osób przyjmujących diuretyki,
    • – kortyzon.
  4. Rozrusznik serca.

Masz pytanie?

Zapraszamy do kontaktu z nami