Feugiat nulla facilisis at vero eros et curt accumsan et iusto odio dignissim qui blandit praesent luptatum zzril.
+ (123) 1800-453-1546
info@example.com

Related Posts

Czysta skóra gwarancją zdrowej skóry.

Czy wiesz, że podstawą właściwej codziennej pielęgnacji skóry jest jej odpowiednie oczyszczanie? Nawet najdroższy krem nie zdziała cudów jeśli ta nie będzie właściwie przygotowana do przyjęcia składników aktywnych zawartych w później nałożonym kosmetyku.

Tak to działa…

Powierzchnia skóry nie jest gładka. Taką ma budowę. Stanowi zespół nierówności i zagłębień. To w nich gromadzą się zanieczyszczenia zarówno te z zewnątrz, np.: kurz, pył, resztki makijażu, bakterie jak i te wynikające z codziennej funkcjonalności skóry: sebum i pot – tworzące ochronny film wodno – tłuszczowy, który z jednej strony tworzy naturalną barierę, a z drugiej – zatyka pory, prowadzi do pogorszenia kondycji i wyglądu naszej cery. Dlatego też właściwie wykonane oczyszczanie przy pomocy odpowiednio dobranego kosmetyku jest aż tak istotne. Jeśli skóra nie będzie czysta, w zachowaniu doskonałej formy nie pomoże jej nawet najlepszy krem.

Z życia wzięte.

W pracy bardzo często spotykam się z zapytaniem o dobór kremu, serum czy maseczki, które odpowiadałyby potrzebom skóry mojej Klientki lub Klienta. Fakt jej uprzedniego przygotowania niestety nierzadko jest pomijany albo uważany za mało istotny. A to duży błąd…! Czysta skóra to szansa na większą penetrację składników aktywnych później zaaplikowanych preparatów i gwarancja zachowania młodego wyglądu przez długi czas.

Niewłaściwe nawyki.

Większość popularnych w mediach produktów oczyszczających skórę działa wyłącznie na jej powierzchni. Płyn micelarny albo chusteczki do demakijażu usuną jedynie makijaż , ale to zaledwie pierwszy krok, bo nie są w stanie osiągnąć warstwy hydrolipidowej. W dłuższej perspektywie takiego niedoczyszczania skóry czekają nas mocno rozszerzone pory, zaskórniki wypełnione zanieczyszczeniami i stany zapalne.

Długotrwałe stosowanie mydła również szkodzi naszej cerze. Zawarte w nim agresywne detergenty powodują nadmierne przesuszenie, przed którym skóra stara się bronić uruchamiając swoje naturalne mechanizmy obronne i produkując tym samym większą ilość substancji tłuszczowych (w efekcie otrzymujemy z czasem zatkane pory i stany zapalne). Dodatkowo zaburzają pH skóry (do zasadowego) co stanowi pożywkę dla rozwijających się bakterii na jej powierzchni (idealny sposób na późniejszy trądzik).

Przy okazji warto wspomnieć, że stosowanie produktów myjących przeznaczonych do ciała, włosów czy miejsc intymnych niestety też nie służy skórze twarzy, szyi czy dekoltu. Nie bez powodu określa się sposób i miejsce, w których dany kosmetyk powinien być użyty.

Nie zapominajmy także o peelingach – dobranych do rodzaju cery i ewentualnych problemów, z którymi się mierzymy w codziennej pielęgnacji. Nie stosujmy ich częściej niż raz w tygodniu.

Tonik to podstawa.

Wszystkie środki do demakijażu jak i do mycia skóry twarzy, szyi i dekoltu zmieniają jej naturalne pH. W kolejnym etapie oczyszczania konieczne jest zatem zastosowanie toniku lub lotionu, który przywróci delikatne zakwaszenie, a tym samym umożliwi osiągnięcie zamierzonych efektów całej pielęgnacji domowej.

Masz pytanie?

Zapraszamy do kontaktu z nami