Feugiat nulla facilisis at vero eros et curt accumsan et iusto odio dignissim qui blandit praesent luptatum zzril.
+ (123) 1800-453-1546
info@example.com

Related Posts

Misja specjalna: ochrona przeciwsłoneczna

Po długiej i mroźnej zimie, spragnieni słońca eksponujemy nasze twarze i ciała od momentu, kiedy tylko promienie nabierają siły, a temperatura powietrza staje się dla nas zdecydowanie przyjemniejsza w odczuciach.

Delikatna opalenizna sprawia, że czujemy się młodsi i pogodniejsi. Faktem jest, że dzięki słońcu organizm ludzki produkuje więcej hormonów szczęścia – endorfin. Warto jednak pamiętać, że jego nadmiar szkodzi skórze, intensyfikuje zachodzące w niej procesy starzenia, może prowadzić do oparzeń, a nawet powstania zmian nowotworowych i/lub raka skóry.

Świadomość czyhających niebezpieczeństw i wiedza o produktach będących efektem najnowszych metod ochrony przeciwsłonecznej pozwolą bezpiecznie korzystać z uroków słońca i skutecznie uchronią przed jego szkodliwym działaniem.

Od podstaw…

Rodzaje promieniowania słonecznego:

UVA – niezależnie od pory roku i stopnia zachmurzenia przenika w głąb skóry, niszcząc włókna kolagenowe i odpowiada za intensywność zachodzącego procesu fotostarzenia (przedwczesne zmarszczki, utrata jędrności, przebarwienia). Może powodować reakcje alergiczne, a w mniejszym stopniu rumień,
UVB – pobudza proces wytwarzania barwnika przez melanocyty i daje efekt „opalonej skóry”. Stymuluje wytwarzanie witaminy D w skórze, ale w przypadku dłuższej ekspozycji na słońcu i braku odpowiedniej ochrony, przyczynia się do powstawania rumienia, oparzeń, a także wzrostu ryzyka rozwoju raka skóry – czerniaka.
UVC – absorbowane przez warstwę ozonową, nie wykazuje wpływu na skórę.

Coraz większą wagę przywiązuje się także do działania:

IR – promieniowania podczerwonego – może rozgrzać skórę nawet do temperatury ok. 40’C, przez co niszczy włókna kolagenowe, wzmaga jej wrażliwość i zdolność do powstawania rozszerzonych naczynek,
HEV – światła widzialnego niebiesko – fioletowego (emitowane również przez ekrany komputerów, telewizorów czy smartfonów) – penetruje skórę głębiej niż promieniowanie UV. Uszkadza DNA komórek i przyspiesza przedwczesne starzenie się skóry.

Kosmetyki z filtrem do zadań specjalnych…

Systematyczna ochrona przeciwsłoneczna to bezwzględny obowiązek nie tylko latem. Wybierając odpowiedni dla siebie produkt należy wziąć pod uwagę:

karnację skóry i jej ewentualne skłonności do podrażnień/alergii,
miejsce (tutaj także panujący klimat) oraz sposób spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu.

Kilka istotnych właściwości „dobrego” preparatu z filtrem:

chroni przed promieniowaniem UVA i UVB (symbol PA – PROTECTION GRADE OF UVA, maksymalny wskaźnik: +++; symbol SPF – SUN PROTECTION FACTOR, najwyższy wskaźnik: SPF50+). Zawiera filtry HEV i IR.
bazuje na działaniu filtrów mineralnych (bezpieczny dla skóry wrażliwej, zalecany dzieciom, działa zaraz po aplikacji). Filtry chemiczne wybieramy, kiedy potrzebujemy lekkiej konsystencji produktu (aktywne dopiero po 20 minutach),
zwykle działa przez okres 2-3 godzin po nałożeniu,
wodoodporny – co oznacza, że jest bardziej trwały niż ten „zwykły”. Wymaga jednak powtórnego wsmarowania po upływie 2-3 godzin i po każdej kąpieli,
zawiera inne cenne składniki: zapobiegające starzeniu się skóry, odżywcze czy dodatkowo nawilżające.

Właściwa ochrona przeciwsłoneczna…

Dermatolodzy i kosmetolodzy wspólnie apelują aby unikać słońca w godzinach jego największej aktywności: 10 – 15. Właściwie dobrany preparat z filtrem to absolutna konieczność aby czuć się bezpiecznie ze względu na nieustanny kontakt z promieniowaniem UV, HEV i IR.

Dbajmy więc o swoje i bliskich zdrowie wybierając świadomie tylko adekwatną do potrzeb skóry ochronę przeciwsłoneczną i stosując ją regularnie bez względu na porę roku.

Masz pytanie?

Zapraszamy do kontaktu z nami