Feugiat nulla facilisis at vero eros et curt accumsan et iusto odio dignissim qui blandit praesent luptatum zzril.
+ (123) 1800-453-1546
info@example.com

Related Posts

Peptydy w kosmetologii skóry twarzy i ciała: o co tyle zamieszania?

Aby sprostać oczekiwaniom Klientek/Klientów gabinetów kosmetologicznych, biotechnolodzy bezustannie szukają nowych związków aktywnych, dzięki którym marzenie człowieka o „wiecznej młodości” i wspaniałym wyglądzie, będzie mogło w prosty sposób się ziścić…

Tak powstały PEPTYDY – składniki najnowocześniejszych receptur medycznych i kosmetycznych.

Peptydy – trochę chemii w kosmetyce…

Peptydy to związki należące do grupy podstawowych składników budulcowych każdego żywego organizmu czyli białek. Ponieważ stosowane do tej pory naturalne białka roślinne lub zwierzęce, ze względu na swoją budowę (duża cząsteczka), mają bardzo ograniczoną moc działania, wynaleziono peptydy – pozyskiwane syntetycznie na potrzeby zarówno farmacji jak i szeroko pojętej kosmetologii.

Peptydy w kosmetologii skóry twarzy i ciała: o co tyle zamieszania?

Końcowy rezultat działania neuropeptydów porównuje się do tego otrzymanego przy zastosowaniu botoksu! Co ważne, w tym przypadku bez efektu tzw.: maski i jakichkolwiek zagrożeń toksycznego zatrucia organizmu. Ponad to peptydy mają dużą zdolność przenikania do głębszych warstw skóry i w zależności od rodzaju, działają w ściśle ukierunkowany sposób:

– stymulują produkcję kolagenu i elastyny, spłycają zmarszczki i podnoszą poziom nawilżenia skóry – peptydy sygnałowe,

– zapobiegają tworzeniu się zmarszczek mimicznych i wszelkich bruzd, dzięki poluźnieniu odpowiednich mięśni twarzy – neuropeptydy,

– transportują dodatkowe substancje aktywne w głąb skóry – peptydy transportujące.

Jakich peptydów szukać w zabiegach kosmetologicznych i produktach do pielęgnacji domowej?

Warte uwagi są przede wszystkim te, których skuteczność jest udowodniona, przez co z punktu widzenia kosmetologa – najwyższa. Do takich należą: di-, tri-, tetra-, penta- i heksapeptydy. Znajdziemy je w profesjonalnych produktach zarówno do zastosowania przy specjalistycznych zabiegach kosmetologicznych jak i do pielęgnacji skóry twarzy i ciała w postaci: kremów, serum czy maski.

Stawiam na peptydy.

Peptydy stymulują naturalne procesy fizjologiczne skóry. Zapobiegają tworzeniu się zmarszczek. Działają ujędrniająco i wygładzająco. Regenerują i poprawiają ogólną kondycję skóry. Mają zdolność łatwego przenikania przez bariery jakie tworzy naskórek i dostarczania komórkom skóry potrzebnych składników aktywnych. Niezwykle skuteczne nawet w niewielkich stężeniach i nietoksyczne dla organizmu człowieka.

Potrzebny Tobie „eliksir młodości”? Wybierz peptydy i nie daj się w walce o zdrowy i młodszy wygląd

Masz pytanie?

Zapraszamy do kontaktu z nami