Mezoterapia igłowa skóry dłoni
Mezoterapia igłowa skóry dłoni – młodość na wyciągnięcie ręki
Najbardziej lubiana przez ekspertów medycyny estetycznej i ich Pacjentów, metoda rewitalizacji skóry dłoni oraz zapobiegania jej starzeniu. W efekcie zabiegu pozostaje ona bardziej sprężysta, odpowiednio nawilżona i wygładzona, a ewentualne przebarwienia ulegają radykalnemu rozjaśnieniu bądź całkowitej niwelacji.
Mezoterapia Igłowa skóry dłoni tak jak w przypadku innych partii twarzy lub ciała polega na podaniu cienką igłą bezpośrednio na głębokość skóry właściwej koktajlu substancji odżywczych i leczniczych, dostosowanych indywidualnie do potrzeb skóry Pacjenta, dzięki czemu niemal natychmiast aktywuje się proces jej intensywnej regeneracji, a także syntezy elastyny i kolagenu.
Jako jedna z nielicznych metod pozwala precyzyjnie opracować wszystkie strategiczne dla terapii miejsca tak aby docelowo osiągnąć zamierzone efekty całej terapii. Całkowicie bezpieczna i komfortowa w odczuciach, nie wymaga rekonwalescencji po wykonanej sesji w gabinecie. Pierwsze rezultaty mogą być widoczne już po pierwszej wizycie, ale długotrwałe wyniki osiąga się zazwyczaj wykonując rekomendowaną – w zależności od przypadku – serię zabiegów.
Zdecydowanie silniejsza w działaniu niż mezoterapia mikroigłowa. Może być wykonywana o każdej porze roku przy zachowaniu zasad właściwego postępowania pozabiegowego.
Daje możliwość osiągnięcia spektakularnych efektów również w połączeniu ze specjalistycznymi terapiami, indywidualnie dobranymi do potrzeb skóry np. z wykorzystaniem dermatologicznego resurfacingu skóry (terapie pHenomen).
Cena: od 460zł
W przypadku zastosowania technologii łączącej różne formy terapii (np. zabiegi pHenomen) koszt zabiegu ustalany jest indywidualni
- profilaktyka przeciwstarzeniowa,
- skóra dojrzała z widoczną siecią bruzd i zmarszczek,
- utrata jędrności, nadmierna wiotkość skóry,
- silne odwodnienie, wygląd zmęczonej i “spracowanej” skóry dłoni,
- blizny,
- przebarwienia.
Zabieg poprzedzony konsultacją z ekspertem kosmetologii twarzy i ciała, który decyduje o kwalifikacji. Nie wymaga specjalnego przygotowania w domu.
Podczas zabiegu wykonuje się śródskórną iniekcję bezpośrednio w miejsce docelowe niewielkich dawek substancji leczniczych i odżywczych (w tym nieusieciowanego kwasu hialuronowego, kofeiny, DMAE, witaminy B5 czy mikroelementów), dostosowanych do potrzeb skóry Pacjenta, dzięki czemu nie ulegają utlenieniu, wykazują 100% zakładanej skuteczności, a przez to także przewidywalności w kwestii swojego działania. Takie kontrolowane podanie preparatu poprzedzone jest znieczuleniem miejscowym kremem znieczulającym, a w przypadku braku tolerancji na składniki znieczulenia – po schłodzeniu skóry – celem eliminacji bądź znaczącego obniżenia doznań bólowych. Dodatkowo wywołane iniekcjami „uszkodzenia” skóry, pobudzają ją do samoregeneracji i produkcji potrzebnych w tym wypadku naturalnych substancji.
Wykorzystanie metody igłowej w szczególności w połączeniu z inną terapią (np. dermatologiczny resurfacing skóry) w jednym zabiegu może spowodować delikatne podrażnienie skóry zaraz po sesji gabinetowej, a czasem zasinień czy krwiaków, które w krótkim czasie ustępują.
- poprawa ogólnej kondycji skóry dłoni i opóźnienie zachodzących procesów starzenia,
- silne nawilżenie, ujędrnienie i uelastycznienie skóry dłoni,
- odmłodzenie i redukcja powstałych zmarszczek (w tym blizn),
- zminimalizowanie lub całkowite rozjaśnienie wszelkich zmian o podłożu pigmentacyjnym,
- efekt “jedwabiście gładkich” i delikatnych dłoni.
Istnieje możliwość wykonania zabiegu o każdej porze roku.
zabieg może wymagać krótkiego okresu rekonwalescencji .
Zaleca się:
- stosowanie rekomendowanych przez eksperta medycyny estetycznej, produktów do pielęgnacji domowej,
- nie korzystać z basenu, sauny, solarium, siłowni – w pierwszej dobie po zabiegu,
- unikać kontaktu ze zwierzętami i małymi dziećmi.
Dodatkowo:
- zmienić ręcznik do osuszania skóry poddanej zabiegowi bądź korzystać przez kilka dni po zabiegu wyłącznie z ręczników jednorazowych, papierowych.
- ciąża i okres karmienia piersią – laktacja,
- alergia na składniki użyte w zabiegu,
- cukrzyca (względnie),
- miejscowe stany zapalne (infekcje bakteryjne i wirusowe),
- skóra źle tolerująca iniekcje,
- przyjmowanie w ciągu kilku ostatnich dób leków przeciwzakrzepowych, niesterydowych leków przeciwzapalnych (np. Aspiryna, Acard),
- choroby krwi (anemia, małopłytkowość),
- skłonność do bliznowacenia,
- opryszczka w stanie aktywnym,
- terapia p/nowotworowa i aktywne choroby nowotworowe – min. 2 lata po skończonej terapii,
- choroby autoimmunologiczne (choroby w autoagresji) – choroba Gravesa Basadova, zapalenie tarczycy typu Hashimoto (nieleczone), stwardnienie rozsiane, nużliwość mięśni, reumatoidalne zapalenie stawów, twardzina, zespół Sjogrena, zespół przewlekłego zmęczenia, gościec mięśniowo – ścięgnisty,
- epilepsja,
- spożywanie alkoholu przed zabiegiem,
- depresja (nieleczona),
- skóra bardzo naczyniowa – kwalifikuje ekspert kosmetologii.
Masz pytanie?
Zapraszamy do kontaktu z nami