Feugiat nulla facilisis at vero eros et curt accumsan et iusto odio dignissim qui blandit praesent luptatum zzril.
+ (123) 1800-453-1546
info@example.com

Related Posts

Bezpieczny zabieg elektroepilacji

Żyjemy w czasach, gdzie internet stał się podstawowym źródłem wielu informacji. Od dłuższego czasu obserwuję, że moi Klienci zanim trafią do gabinetu, właśnie tam szukają odpowiedzi bądź wskazówek, które ułatwią Im możliwość rozwiania wątpliwości – również tych, związanych z problematyką skóry (np.: usuwania owłosienia).

O popularnych nadal w Polsce, zabiegach depilacji laserowej czyli redukcji owłosienia znajdziemy dużo mniej lub bardziej rzeczowych artykułów. Dowiemy się o typach urządzeń, który laser komu jest dedykowany, o przebiegu samego zabiegu, efektach czy jakie są wskazania i przeciwwskazania do jego zastosowania.

Przeglądając jednak najbardziej popularne wśród obserwujących treści dotyczące trwałego usuwania owłosienia (usuwanie włosów metodą elektrolizy) – jakim jest elektroepilacja – prawie nigdzie nie znalazłam tych, odnoszących się do osiągnięć najnowszych technologii, jak i bardzo istotnego elementu (zarówno z punktu widzenia Klienta jak i zabiegowca), jakim jest wykorzystanie podczas tej terapii niechcianych włosów, igieł izolowanych.

Na twarzach moich Klientów nie rzadko widzę lekką konsternację, dlaczego podczas wcześniej przeprowadzonych konsultacji, zwracam tak dużą uwagę nie tylko na samą aparaturę, jaką mam możliwość wykorzystać w swoim gabinecie, ale także na rodzaj igieł, niezbędnych do przeprowadzenia skutecznych, a przede wszystkim bezpiecznych zabiegów elektroepilacji (potocznie: elektroliza depilacja). Dlatego też postanowiłam podjąć temat…

Krótko o długiej ( w porównaniu do depilacji laserowej ) historii trwałego usuwania zbędnego owłosienia – elektroepilacji.

Elekroepilacja sięga roku 1875r. Już na początku XX wieku wykonano pierwszą epilację włosów, w której wykorzystano przepływ prądu galwanicznego. Ówczesne możliwości elektrolizy, bo tak pierwotnie ją nazywano (depilacja elektrolizą dziś jest wyłącznie nazwą potoczną), wiązały się jednak z dużą ilością niepożądanych efektów, spowodowanych zarówno niedostateczną wiedzą jak i specyfiką dostępnych urządzeń oraz igieł (tzw. sonda, którą wprowadza się na głębokość cebulki włosa).

Dzisiejsza elektroepilacja (depilacja elektrolizą) to zupełnie inne techniki pracy, dostępność aparatury generującej nowe prądy wysokiej częstotliwości, takie jak: PicoFlash, MultiPlex, EvoluBlend czy aktualnie najnowocześniejsze – Synchro. Mamy również wgląd do zdecydowanie szerszego zasięgu wymaganych informacji o terapii, w której został użyty w pełni bezpieczny prąd elektryczny, popartych wieloletnimi badaniami i doświadczeniem, a także możliwość użycia podczas zabiegu sond najwyższej klasy, gwarantujących osiągnięcie maksymalnej skuteczności w połączeniu z całkowitą redukcją zagrożeń dla skóry Klienta.

Czym jest elektroepilacja (elektroliza depilacja)?

Elektroepilacja to jedyna metoda trwałej epilacji, która w przeciwieństwie do powszechnych zabiegów depilacji laserowej (należy pamiętać, że depilacja laserowa wyłącznie czasowo redukuje niechciane włosy), wykorzystując impuls elektryczny prądu, całkowicie usuwa włosy, niezależnie od stopnia jego zabarwienia (włos: siwy, blond, rudy, ciemny), jego siły (meszek włosowy także) i fototypu skóry Klienta.

Polega na bezbolesnym i precyzyjnym wprowadzeniu bardzo cienkiej igły (sondy), wykonanej ze stali chirurgicznej w mieszek włosowy (tam, znajdziemy cebulkę włosa), gdzie podaje odpowiedni dla włosa – impuls elektryczny. Dzięki niemu TRWALE i NIEODWRACALNIE uszkadza macierz i uniemożliwia wzrost włosa/odnowę. To co wyróżnia usuwanie owłosienia metodą elektrolizy od popularnej depilacji laserowej to to, że elektroepilacja (elektroliza depilacja) jako jedyna w nazewnictwie FDA (Amerykański Urząd Kontroli Żywności i Leków) została uznana za tę, która TRWALE USUWA niechciane OWŁOSIENIE, a sam zabieg może być wykonany na każdej partii skóry twarzy (np. górna i dolna warga, broda, baczki, policzki, brwi) oraz ciała (szyja, kark, ręce, dłonie, brzuch, pachy, linia bikini, szpara pośladkowa i pośladki, nogi, stopy, klatka piersiowa, plecy).

Igły – jeden z najważniejszych elementów bezpiecznego zabiegu elektroepilacji.

Z samej procedury gabinetowej wynika, że to właśnie ona ma bezpośredni kontakt ze skórą Klienta i jej komórkami! Biorąc w pełni odpowiedzialność za bezpieczeństwo i komfort Osoby poddającej się elektroepilacji, stawiam na wiedzę, doświadczenie, jakość, efekty końcowe, komfort i absolutne bezpieczeństwo podczas terapii, gdzie będące w fazie wzrostu włoski, zostają usunięte trwale. Dlatego też w moim gabinecie korzystam wyłącznie ze STERYLNYCH, JEDNORAZOWYCH i IZOLOWANYCH igieł. Wg badań klinicznych zapewniają one o 17% szybszą procedurę zabiegową elektrolizy i o aż 33% większą skuteczność w stosunku do nieizolowanych. W pierwszym przypadku energia impulsu elektrycznego podana w mieszek włosowy, koncentruje się wyłącznie u podstawy włosów czyli dokładnie tam, gdzie znajdują się komórki odpowiedzialne za ich wzrost. W przeciwieństwie do igieł nieizolowanych, cała tkanka otaczająca w żaden sposób nie może zostać uszkodzona podczas zabiegu, dzięki któremu dokonuje się proces jakim jest trwałe usuwanie owłosienia (epilacja). Gwarantują one:

  • 100% ochronę skóry zarówno wrażliwej jak i normalnej, a przy tym maksymalizację efektu końcowego elektrolizy i komfortu Klienta,
  • krótsze i szybsze sesje zabiegowe elektrolizy,
  • brak ewentualnych strupków, blizn czy przebarwień pozabiegowych – nawet w przypadku, kiedy elektroliza dotyczy usunięcia włosów partii bardziej tkliwych np.: górna warga, linia bikini, pachy czy broda.

Podsumowanie.

W Klinice Urody MediKos mam niezwykłą przyjemność operować na urządzeniach do elektroepilacji/elektrolizy, najnowszej generacji: Apilus X – Cell Pur i Apilus Platinum Pure, dzięki którym możliwe jest uzyskanie całkowitej efektywności nawet w przypadkach bardzo skomplikowanych. Ta technika zabiegów nieodwracalnej „depilacji” z wykorzystaniem prądu, polecana jest przeze mnie szczególnie Osobom z niechcianym owłosieniem spowodowanym warunkami genetycznymi, stymulowanym przyjmowanymi lekami lub jeśli zdiagnozowane ponad normatywne włosy są zdeformowane, o zaburzonym i niejednorodnym kierunku wzrostu. Jeśli tylko podczas wywiadu, wykluczymy przeciwwskazania takie jak: ciężkie choroby skóry (łuszczyca w stanie aktywnym), ciąża, choroby serca (w tym zastawkowe wady serca), elektrolizę możemy wykonać u każdego – nawet wtedy, kiedy tradycyjna depilacja laserowa nie przyniosła żadnego rezultatu.

Najwyższe jak dotąd i co najważniejsze – przebadane pod względem skuteczności i bezpieczeństwa dla Klienta – parametry każdego impulsu (27,12 MHz!), dają ogromne możliwości w procesie zabiegowym włosów. Nie mniej jednak, zastosowanie odpowiedniego rodzaju igieł, jest równie ważnym elementem całości aby być pewnym zarówno satysfakcjonujących efektów końcowych, jakie może oferować nam elektroepilacja/elektroliza, ale i zredukowania do zera niepożądanych reakcji opracowanej skóry.

Jeśli więc depilacja laserowa to nie to czego szukasz i rozważasz możliwość poddania się zabiegom trwałego usuwania zbędnego owłosienia – elektroepilacji – obok doświadczenia osoby wykonującej i generacji aparatury, zadbaj również o swój komfort i pewność ochrony skóry przed jakimkolwiek jej uszkodzeniem. Szukaj więc gabinetów pracujących na igłach izolowanych, podczas rekomendowanej elektrolizy.

 

Agnieszka Wiszniewska,

Ekspert kosmetologii twarzy i ciała,

Klinika Urody MediKos.

Masz pytanie?

Zapraszamy do kontaktu z nami