Mikrodermabrazja
Mikrodermabrazja – skóra do korekty
Jeden z najbardziej uniwersalnych zabiegów kosmetologicznych o szerokim spektrum działania i możliwościach wykorzystania jako samodzielna terapia lub część sesji łączonych. Całkowicie nieinwazyjny (lub celowo inwazyjny), polegający na precyzyjnie kontrolowanym i mechanicznym złuszczaniu naskórka przy pomocy kryształków diamentu. Pozwala opracować obszar wierzchniej, a w przypadkach bardziej złożonych zabiegów – głębszych warstw naskórka, dzięki czemu błyskawicznie wygładza, rozświetla, oczyszcza i poprawia koloryt skóry. Wykazuje działanie przeciwstarzeniowe, ale świetnie radzi sobie również w przypadku zabiegów na ciało i redukcji wielu niedoskonałości takich jak: przebarwienia, rozstępy czy blizny. Doskonale sprawdza się jako dopełniający specjalistyczne terapie kosmetologii twarzy (np. dermatologiczny resurfacing – zabiegi pHenomen) jak i te z zakresu medycyny estetycznej (w ramach przygotowania skóry).
Cena: od 350zł,
W przypadku zastosowania dodatkowych preparatów lub zastosowania technologii łączącej różne formy terapii (np. ultradźwięki – mikromasaż) koszt zabiegu ustalany jest indywidualnie.
- każdy rodzaj skóry i w każdym wieku,
- skóra zanieczyszczona (zaskórniki otwarte i zamknięte, grudki podskórne, kaszaki), pogrubiona, charakteryzująca się nadprodukcją substancji tłuszczowych, z mocno rozszerzonymi ujściami gruczołów łojowych,
- skóra z problemem trądziku (nie dotyczy trądziku różowatego) i ze zmianami będącymi jego konsekwencją (przebarwienia pozapalne, blizny),
- skóra zmęczona, poszarzała, matowa, o niezdrowym kolorycie, wymagająca odświeżenia,
- skóra dojrzała z mocno zaznaczonymi procesami starzenia (bruzdy i zmarszczki),
- profilaktyka anty – aging,
- przebarwienia różnej etiologii i różnym stopniu nasilenia,
- rozstępy,
- blizny.
Zabieg poprzedzony konsultacją z ekspertem kosmetologii twarzy i ciała, który decyduje o kwalifikacji. Nie wymaga specjalnego przygotowania w domu.
Podczas sesji gabinetowej ekspert kosmetologii dokonuje mechanicznego lecz łagodnego mikropeelingu – złuszczania – przy pomocy głowicy o wielkości dopasowanej do traktowanej partii twarzy bądź ciała, zaopatrzonej w kryształki diamentu i system podciśnieniowy, który „zasysa” starty naskórek wraz z wszelkimi zanieczyszczeniami będącymi na jego powierzchni, dzięki czemu bardzo szybko otrzymuje się efekt wygładzenia i zwiększenia absorbcji skóry składników aktywnych uczestniczących w zabiegu.
W określonych przypadkach (np. redukcja przebarwień, blizn, rozstępów) w kontrolowany sposób przerywa się ciągłość naskórka i nijako „zmusza” skórę do samoodnowy. Poza nimi, zabieg jest komfortowy w odczuciach i całkowicie bezbolesny.
Bezpośrednio po zabiegu na skórze może pojawić się delikatny rumień, ale zazwyczaj znika on samoistnie po kilku godzinach.
- rozświetlenie, dotlenienie i natychmiastowe uczucie świeżości,
- likwidacja drobnych zmarszczek mimicznych i poprawy elastyczności opracowanej skóry,
- redukcja nieestetycznych przebarwień,
- redukcja bądź całkowita likwidacja blizn różnego pochodzenia, w tym: potrądzikowych i posłonecznych,
- zmniejszenie widoczności rozstępów,
- skóra wyraźnie młodsza, bardziej wypoczęta,
- zmniejszenie skłonności skóry do nadprodukcji sebum,
- skóra oczyszczona, bez zaskórników i rozszerzonych porów,
- doskonałe przygotowanie skóry do innych zabiegów z zakresu kosmetologii lub medycyny estetycznej.
Ekspert kosmetologii twarzy i ciała przygotowuje indywidualnie opracowany program zabiegowy rekomendując właściwą ilość poszczególnych sesji gabinetowych, w połączeniu z odpowiednią pielęgnacją domową zapewniając w ten sposób wysokie standardy w zakresie ostatecznych rezultatów całej terapii oraz zaspokojenia najbardziej wymagających potrzeb skóry Klienta.
Istnieje możliwość wykonania terapii gabinetowej o każdej porze roku.
Zabieg nie wymaga żadnego okresu rekonwalescencji. Zaleca się stosowanie rekomendowanych przez eksperta kosmetologii twarzy i ciała, produktów do pielęgnacji domowej.
- nadwrażliwość na składniki preparatów użytych podczas zabiegu,
- miejscowe infekcje skóry,
- ciąża, okres laktacji,
- aktywna opryszczka,
- choroby autoimmunologiczne (kolagenozy, pęcherzyce),
- nowotwór
Masz pytanie?
Zapraszamy do kontaktu z nami