Mezoterapia igłowa i dermatologiczny resurfacing skóry
Mezoterapia igłowa i dermatologiczny resurfacing skóry – nowoczesny anti – aging
Jedna z najpopularniejszych metod intensywnej rewitalizacji i stymulacji skóry do jej odbudowy – mezoterapii igłowej – w połączeniu z odpowiednio dobranymi do potrzeb Pacjenta – preparatami na bazie mieszanin kwasów z różnych grup chemicznych, składników aktywnych i nośnika: PH – DVC. Te specjalistyczne połączenie zabiegowe pozwala osiągnąć maksymalny efekt terapeutyczny przy minimalnym podrażnieniu skóry, a co istotne dla Pacjenta: w całkowicie bezpieczny i kontrolowany sposób. Kombinacja mezoterapii igłowej i dermatologicznego resurfacingu skóry (zabiegi pHenomen) w jednym zabiegu daje możliwość równoczesnej pracy zarówno w głębokich jak i powierzchownych warstwach skóry. Dzięki nowoczesnej formule użytych substancji aktywnych z powodzeniem może być stosowana nawet latem. Doskonała w indywidualnie opracowanych terapiach skóry wyjątkowo problematycznej, tak ciała jak i twarzy. Sprawdzona w przypadkach sesji anti – aging, redukcji blizn, przebarwień czy rozstępów. Wykorzystywana również jako przygotowanie/podstawa do innych zabiegów medycyny estetycznej i wspomagająca ich efekty końcowe. Nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji.
Cena: od 650zł
W przypadku zastosowania technologii łączącej różne formy terapii albo różne zestawy preparatów użytych podczas sesji gabinetowych, koszt zabiegu ustalany jest indywidualnie.
- skóra dojrzała z mocno zarysowanymi oznakami zachodzącego procesu starzenia,
- skóra wrażliwa, cienka, mocno odwodniona,
- skóra szara, zmęczona, pozbawiona zdrowego kolorytu i/lub pogrubiona,
- skóra poluźniona, wiotka, wymagająca ujędrnienia (w tym skóra dekoltu),
- zmarszczki i bruzdy mimiczne,
- blizny różnego pochodzenia (w tym blizny potrądzikowe),
- rozszerzone pory,
- przebarwienia,
- rozstępy.
Zabieg poprzedzony konsultacją z ekspertem kosmetologii twarzy i ciała, który decyduje o kwalifikacji. Nie wymaga specjalnego przygotowania w domu.
Podczas zabiegu wykonuje się dermatologiczny resurfacing skóry (zabiegi pHenomen) – którego celem jest odmłodzenie poprzez całokształt przemian zachodzących w powierzchownych i głębokich warstwach skóry oraz walka z jej niedoskonałościami, dzięki pobudzeniu odnowy komórkowej, a także stymulacji procesów naprawczych i regeneracyjnych skóry. Następnym etapem terapii łączonej jest śródskórna iniekcja bezpośrednio w miejsce docelowe niewielkich dawek substancji leczniczych i odżywczych (w tym nieusieciowanego kwasu hialuronowego, peptydów, aminokwasów czy witamin), dostosowanych do potrzeb skóry Pacjenta – czyli mezoterapii igłowej. W tym przypadku takie kontrolowane podanie preparatu nie jest poprzedzone znieczuleniem miejscowym kremem znieczulającym. Wykorzystanie metody łączonej w jednym zabiegu może spowodować delikatne podrażnienie skóry zaraz po sesji gabinetowej, a czasem zasinień czy krwiaków, które w krótkim czasie ustępują.
- wielokierunkowe, intensywne działanie przeciwstarzeniowe,
- ogólne wygładzenie powierzchni skóry, redukcja zmarszczek i blizn,
- odżywienie i nawilżenie skóry,
- biorewitalizacja,
- poprawa gęstości i elastyczności skóry,
- redukcja wszelkich plam i przebarwień, ogólne rozświetlenie skóry,
- zmniejszenie widoczności rozstępów.
Istnieje możliwość wykonania zabiegu o każdej porze roku.
- zabieg może wymagać krótkiego okresu rekonwalescencji . Zaleca się:
- stosowanie rekomendowanych przez eksperta medycyny estetycznej, produktów do pielęgnacji domowej,
- nie korzystać z basenu, sauny, solarium, siłowni – w pierwszej dobie po zabiegu,
- unikać kontaktu ze zwierzętami i małymi dziećmi.
Dodatkowo:
- zmienić ręcznik do osuszania skóry poddanej zabiegowi bądź korzystać przez kilka dni po zabiegu wyłącznie z ręczników jednorazowych, papierowych.
- ciąża i okres karmienia piersią – laktacja,
- alergia na składniki użyte w zabiegu,
- cukrzyca (względnie),
- miejscowe stany zapalne (infekcje bakteryjne i wirusowe),
- skóra źle tolerująca iniekcje,
- przyjmowanie w ciągu kilku ostatnich dób leków przeciwzakrzepowych, niesterydowych leków zapalnych (np. Aspiryna, Acard),
- choroby krwi (anemia, małopłytkowość),
- skłonność do bliznowacenia,
- opryszczka w stanie aktywnym,
- terapia p/nowotworowa i aktywne choroby nowotworowe – min. 2 lata po skończonej terapii,
- choroby autoimmunologiczne (choroby w autoagresji) – choroba Gravesa Basadova, zapalenie tarczycy typu Hashimoto (nieleczone), stwardnienie rozsiane, nużliwość mięśni, reumatoidalne zapalenie stawów, twardzina, zespół sjogrena, zespół przewlekłego zmęczenia, gościec mięśniowo – ścięgnisty,
- epilepsja,
- spożywanie alkoholu przed zabiegiem,
- depresja (nieleczona),
- skóra bardzo naczyniowa – kwalifikuje ekspert kosmetologii.
Masz pytanie?
Zapraszamy do kontaktu z nami